/Bear Grylls ultimate survival knife

Bear Grylls ultimate survival knife

Bear Grylls Ultimate survival knife

Momentálne asi najslávnejsí nož spoločnosti Gerber a asi jeden z najpredávanejších nožov na svete.

firma Gerber vyvinula tento nôž v spolupráci s Bearom Gryllom. Tento nôž bol navrhovaný tak , aby všestranne poslúžil v každej situácii a pomohol prežitť v prírode ak Vam nezostane nič iné iba tento nož.

nôž je vyrobený z kvalitnej chróm molybdénovej ocele, rukoväť máergonimicky tvarovanú a z materiálu, ktory sa Vam doslova nalepí na ruku. Ani po dlhej práci s nim nepocitujete nejaké bolesti ruky.

púzdro noža jenylonové a na nom je pripevnená plastová pošva, ktorá ma na prednej strane umiestnené kresadlo na založenie ohňa aj v tých najnevhodnejších poveternostnych podmienkach a zo zadu ma upevnenú brúsku, aby sa dal nôž po ťažkej práci mohol dať znovu do stavu s dokonalým ostrým bez toho, aby ste sa museli vrátit domov a nôž nabrúsiť.

nož Bear Grylls ultimate survivl ma množstvo dalších funkčných prvkov ako je napríklad ostrá hrana na chrbte noža aby ste ňou mohli sktrtať o kresadlo a neničili si pri tom ostrie noža.

Rukoväť noža je prispôsobená tak, že je na ňu možné pripevniť palicu a tak z noža v nudzovom prípade urobiť oštep a použiť ho na lov zvery.

koniec rukoväte noža je zakončený železno pätkou a teda ho možno použiť ako kladivo pri rôznych prácach v prírode, napríklad pri stavbe provizorného príbytku v prírode.

nôž je vybavený aj takou drobnosťou ako je píšťalka na šnúrke, ktorá ma dostatok decibelov na to aby v núdzovom prípade dokázala privolať pomoc.

neoddelitelnou súčasťou každého výrobku zo serie Bear Grylls Survival je aj obrázkový návod ako prežiť v prírode a iné dôležité informácie, vyrobený nie je z papiera takze sa nezormočí.

bear grylls ultimate knife
bear grylls ultimate knifee
bear grylls ultimate survival knife
bear grylls ultimate survival knife
bear grylls
bear grylls ultimate survival knife
bear grylls ultimate survival knife
bear grylls ultimate survival knife

 

technické parametre noža :

  • dĺžka čepele: 122 mm
  • celková dĺžka noža: 254 mm
  • materiál čepele: 7Cr17MoV
  • púzdro: plast, nylon
  • kresadlo
  • šnúrka s píšťalkou
  • diamantová brúska
  • Váha: 317 g